Poznaj usługi

adw. dr Adrian Wrocławski

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, odbył aplikację adwokacką zakończoną złożeniem w 2013 r. egzaminu zawodowego. Wpisany w tym samym roku na listę adwokatów Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku.

 

Obronił pracę doktorską pt. „Przedmiot niebezpieczny w polskim prawie karnym”, pod kierunkiem prof. Wojciecha Zalewskiego. Dysertacja została uznana przez Radę Dyscypliny Nauki Prawne UG za wyróżniającą się i w efekcie nominowana do ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę doktorską organizowaną przez miesięcznik „Państwo i Prawo”.

 

Od początku działalności zajmuje się obsługą prawną osób fizycznych oraz podmiotów gospodarczych. Specjalizuje się w prawie karnym i karno-skarbowym. Posiada bogate doświadczenie w sprawach gospodarczych, administracyjnych, cywilnych i karnych.

 

Od ukończenia studiów związany był z Zakładem Kryminalistyki i Prawa Dowodowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego w ramach którego prowadził zajęcia z kryminalistyki i balistyki sądowej. Obecnie zajmuje stanowisko adiunkta w Katedrze Prawa Karnego Materialnego i Kryminologii WPiA UG.

 

W obszarze jego zainteresowań naukowych znajdują się sprawy dotyczące zabójstw seryjnych, wykorzystania przedmiotów niebezpiecznych oraz z zakresu balistyki końcowej i obrażeń postrzałowych. Prowadzi i współprowadzi również badania naukowe z zakresu medycyny sądowej.

 

Autor książki pt. Skorpion. Monografia sprawy zabójcy Pawła Tuchlina i seryjnych przestępstw na tle seksualnym na Pomorzu, popełnionych w latach 1975-1983. Z związku z zaprezentowaną w książce historią, wystąpił w odcinku brytyjskiego filmu dokumentalnego z serii „World's Most Evil Killers” (Season 2, Episode 10) oraz w odcinku serialu dokumentalnego „Kryminalne śledztwa PRL” emitowanego na kanale CBS Reality (Sezon 1, Odcinek 5).

 

Konsultant i autor scenariuszy dla stworzonej przez Asseco Data Systems „Wirtualnej Sceny Zbrodni”- aplikacji w technologii Virtual Reality dla studentów prawa i kryminalistyki w zakresie nauki poprawnego sposobu prowadzenia  oględzin miejsca zbrodni oraz zabezpieczania pozostawionych tam  śladów.

 

Biegły sądowy przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku w zakresie badania broni palnej i balistyki.

 

Posiada licencję pilota samolotowego zawodowego i publikuje w miesięczniku Przegląd Lotniczy. Aviation Review.

 

Członek Polskiego Związku Łowieckiego i Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

 

Poznaj zakres usług

Siedziba                  Filia

Długa 70/71 lok. 4,          Starogardzka 21

80-831 Gdańsk              83-240 Lubichowo

Telefony

+48 58 520 51 98 (Gdańsk)

+48 797 713 559 (Filia)

+48 603 466 007

E-mail

kancelaria@adwokat-wroclawski.pl